Samenwerken met KleinePorties
Gasten eten en kiezen anders. Dat zie je terug aan tafel, op de menukaart en uiteindelijk ook in de cijfers.
KleinePorties werkt samen met organisaties die horecaondernemers helpen om daarop in te spelen. Denk aan leveranciers, groothandels, horeca-adviseurs, opleiders, vakscholen, netwerken, merken en organisaties die hun klanten of leden iets bruikbaars willen meegeven.
Dat kan via een boek, kennissessie, lezing, klantactie, podcast, campagne of een samenwerking via het platform.
De vraag is daarbij niet alleen: hoe bereiken we horecaondernemers? Veel interessanter is: wat kunnen we ze geven waar ze morgen iets mee kunnen in hun eigen zaak?


Samenwerken rond het boek
In december 2026 verschijnt mijn boek Er zit MEER in je MENUKAART. Het boek laat zien hoe veranderend eetgedrag doorwerkt in keuzes aan tafel en hoe je daar binnen je zaak op kunt inspelen. Praktisch, realistisch en altijd met oog voor gastvrijheid winst en verspilling.
Voor organisaties kan het boek daardoor ook worden ingezet als relatiegeschenk, kerstcadeau, klantactivatie of onderdeel van een bijeenkomst.
Denk bijvoorbeeld aan:
- zakelijke afname vanaf 10, 25, 50 of meer exemplaren;
- een boek als inhoudelijk kerst- of relatiegeschenk voor horecaklanten of medewerkers;
- boek + lezing, masterclass of kennissessie;
- sets voor studenten of docentexemplaren voor horecaonderwijs;
- een klantactie of accountmanagerpakket voor leveranciers en groothandels;
- samenwerking rond de eerste druk, content of verspreiding.






Een kerst- of relatiegeschenk waar iemand in januari nog iets aan heeft
Veel eindejaarsgeschenken zijn leuk op het moment zelf. Dit boek is bedoeld om daarna nog open te slaan.
Voor bedrijven met horecaklanten kan het daarom interessant zijn als inhoudelijk relatiegeschenk. Bijvoorbeeld voor klanten, medewerkers, leden, docenten of accountmanagers.
Omdat het boek in december verschijnt, kan ook worden gewerkt met een gepersonaliseerde cadeaubon. De ontvanger krijgt daarmee recht op het boek zodra het beschikbaar is. Op de bon kan ruimte worden gemaakt voor het logo en een persoonlijke boodschap van jouw organisatie.
Dat maakt het mogelijk om het geschenk al eerder aan te kondigen of uit te delen, zonder dat je hoeft te wachten tot de boeken binnen zijn.
Podcast:
Een bord vol aannames
In de podcast Een bord vol aannames ga ik in gesprek met mensen uit en rond de horeca over wat we vanzelfsprekend zijn gaan vinden rond eten, porties, prijs, service en gastvrijheid.
Ook samenwerkingen rond de podcast zijn mogelijk. Bijvoorbeeld een inhoudelijk gesprek met een vakexpert, opname tijdens een bijeenkomst of beurs, of een serie rond een thema dat raakt aan veranderend gastgedrag.
Daarbij blijft de inhoud leidend, als een gesprek waar luisteraars iets uit meenemen.




Lezingen, masterclasses en kennissessies
Mijn werk begint meestal met een simpele vraag: wat gebeurt er eigenlijk aan tafel voordat er iets verandert in je cijfers?
Gasten bestellen anders, delen gerechten, slaan gangen over, laten eten liggen of kiezen bewust kleiner. Tegelijkertijd hebben horecaondernemers te maken met hoge kosten, margedruk en een gast die kritischer kijkt naar prijs en waarde.
Mijn lezingen en sessies verbinden die twee kanten.
Ik spreek onder meer over veranderend eetgedrag, gastvrijheid, keuzevrijheid, menukaartkeuzes, portiegrootte, verspilling en rendement. Daarbij kijk ik vanuit communicatie en gedragsverandering naar wat mensen doen, welke aannames daarachter zitten en wat een ondernemer praktisch kan aanpassen.
Mogelijke thema’s zijn bijvoorbeeld:
- De gast van nu
Wat verandert er in eet- en bestelgedrag en wat betekent dat voor horeca? - Er zit MEER in je MENUKAART
Hoe kijk je anders naar je bestaande kaart en ontdek je kansen die er al liggen? - Een bord vol aannames
Welke overtuigingen over porties, prijs en gastvrijheid bepalen ongemerkt de keuzes in een zaak? - Kleinere porties, grotere bedrijfsvragen
Over werkbaarheid, prijs, marge, waste en gastbeleving.
De inhoud wordt afgestemd op horecaondernemers, adviseurs, studenten, docenten, leveranciers of andere professionals in foodservice.
Grenzeloos Gastvrij
Slimmer ondernemen met oog voor rendement én de gast van nu
Harold en Lisette Engelen van Grenzeloos Gastvrij helpen horecaondernemers om meer grip te krijgen op hun bedrijf en meer rendement te halen uit wat er al is.
Daarbij kijken ze verder dan alleen omzet of marketing. Van menukaart, prijsstrategie en marge tot processen, team, communicatie en gastbeleving: ze brengen in kaart waar kansen blijven liggen en vertalen die naar praktische verbeteringen die op de werkvloer uitvoerbaar zijn.
Die aanpak sluit nauw aan bij de visie van KleinePorties. Want veranderend eetgedrag vraagt niet alleen om gastvrijheid, maar ook om slimme keuzes achter de schermen. Hoe richt je je aanbod zo in dat meer gasten zich welkom voelen, zonder dat dit ten koste gaat van je rendement? En hoe zorg je dat kleinere porties, andere portiegroottes of meer keuze ook bedrijfsmatig kloppen?
Harold brengt meer dan twintig jaar horeca-ervaring mee en kijkt met name naar cijfers, rendement, prijsstrategie en processen. Lisette richt zich op de organisatie, interne communicatie, gastreis en de verbinding tussen gastvrijheid en commercie. Samen helpen ze horecaondernemers om niet harder, maar slimmer te ondernemen.
Grenzeloos Gastvrij is samenwerkingspartner van KleinePorties.nl omdat we dezelfde overtuiging delen: een gastvrij horecabedrijf moet goed voelen voor de gast én goed werken voor de ondernemer.

Neem contact op
